Archiv

 

1.7.2014
Od 1.července do 28.září zveme na výstavu Stanislav Hanzík/SOCHY, Galina/Pastely, která se koná v Muzeu a galerii severního Plzeňska v Mariánské Týnici. Z naší sbírky je zapůjčena jedinečná plastika ztvárňující vozataje.

13.6.2014
Společnost Karlštejnská a.s. zapůjčila soubor obrazů herce a malíře Josefa Hlinomaze do Prácheňského muzea v Písku, která nese název “…dělá mi potěšení rozesmávat lidi”. Výstavu máte možnost navštívit od 13. června do 30.července.

4.6.2014
Zámek Holešov ve spolupráci se Spolkem výtvarných umělců Mánes připravil výstavní projekt zhruba dvě stě padesáti děl největších českých žijících i nežijících malířů, sochařů, architektů, sklářů a grafiků.
Ze sbírky Karlštejnská a.s. byl do expozice zapůjčen obraz Mikoláše Alše Dragoun.
Výstava potrvá do 28. září 2014.

18.4.2014
Napsali o nás:
MF Dnes –
Dialogy v obrazech: Téměř padesát výtvarných dialogů zazní v pražské Galerii Diamant. Výstava, kterou uspořádal Spolek výtvarných umělců Mánes, přináší neočekávané konfrontace a překvapivé souvislosti. Expozice návštěvníkům nabízí dvojice obrazů, které organizátoři vybrali s cílem umožnit srovnání různých aspektů malířské tvorby, například ztvárnění určitého námětu, práci s kompozicí či žánrem. V každé dvojici je vždy jedno dílo českého autora, druhé od zahraničního. Vedle sebe se tak setkávají například krajiny od Gustava Courbeta a Antonína Chitussiho.

3.4.2014
Společnost Karlštejnská, a.s. vás zve na výstavu Dialogy v obrazech.
Výstavu můžete navštívit v Galerii Diamant S.V.U. Mánes, Spálená 4, Praha 1 – Nové Město (roh ulic Rettigová a Lazarská) od 4. dubna – 30. května 2014. Otevřeno je úterý – neděle od 12 do 18 hod.

21.2.2014
Západočeská galerie v Plzni představuje výstavu NA OKRAJI DAVU řešící umění a sociální otázku v 19. století. Tento zajímavý projekt v rámci festivalu Smetanovské dny můžete navštívit do 4. května ve Výstavní síni „13“. Společnost Karlštejnská a.s. přivítala možnost zapůjčit do expozice obraz Hanuše Schwaigera Krysař.

18.2.2014
Od 20. února do 6. dubna bude k vidění v Muzeu a galerii Prostějova výstava tamějšího rodáka, která nese název Jan Šafařík – velký malíř nezvěstného talentu. Společnost Karlštejnská a.s. se stala partnerem výstavy.

19.11.2013
Od příští týdne bude zahájena v Salmovském paláci souborná výstava Ludvíka Kuby. Součástí expozice je i obraz Zelenina v zahradě u Benešova, kterou zapůjčila Karlštejnská a.s. Tuto výjimečnou výstavu můžete navštívit do 6.4.2014.

1.11.2013
Od 1.11.do 29.11.2013 je k vidění v Galerii Diamant S.V.Ú. Mánes výjimečná expozice výtvarných děl Arnošta Hofbauera, jejíž součástí jsou i obrazy Opuštěný klášter San Giacomo u Dubrovníku, Na Lužnici u Chlumu, Planá nad Lužnicí a Akt v zahradě ze sbírky Karlštejnská a.s.

 


 

NA OKRAJI DAVU

Západočeská galerie v Plzni představuje výstavu řešící umění a sociální otázku v 19. století.

Tento zajímavý projekt v rámci festivalu Smetanovské dny můžete navštívit do 4. května ve Výstavní síni „13“.

Společnost Karlštejnská a.s. přivítala možnost zapůjčit do expozice obraz Hanuše Schwaigera Krysař.

Krysař

 


 

 

Karlštejnská a.s. ve spolupráci s Galerií Diamant S.V.U. Mánes

Vás zve na výstavu

Metamorphoses – Proměny ženy ve výtvarném umění

 

Kurátor výstavy: PhDr. Michael Zachař
Galerie Diamant S.V.U. Mánes
Spálená 4, Praha 1 – Nové Město (roh ulic M. Rettigové a Lazarské)
výstava potrvá od 5. dubna do 31. května 2013
Otevřeno: úterý – neděle od 12 do 18 hodin.

 

Metamorphoses – věčné to proměny. Jsou samou podstatou existence. Nic se jim nevyhne, ani ladnost ženských křivek. Ostatně i podoba této výstavy a jí provázející knihy spěla ke svému konečnému tvaru cestami mnoha proměn.
Výstava představí 111 děl českých i zahraničních autorů – Filla, Jiroudek, Paderlík, Hoffmeister, Bauch, Derain, Cabanel, Cassigneul, Metzinger, …
Krásná obrazová publikace jich odhalí ještě mnohem více a Vaši duši pohladí krásné texty – Cesare Pavese, Jindřicha Bořeckého, Michaela Zachaře, a poesie o kráse a vábení žen, českých a zahraničních básníků.

 

 

DNEŠNÍ MÁNES II.   –   VÝSTAVA MLADŠÍ GENERACE ČLENŮ K 125. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SPOLKU VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ MÁNES (1887/2012)

GALERIE S.V.U. MÁNES DIAMANT  9. – 3. 2. 2013.


více

 

Výstava prodloužena do 13. ledna 2013
Až do 21. 10. 2012 můžete ve Valdštejnské Jízdárně v Praze navštívit výstavu děl
Jakuba Schikanedera. Této výstavy je Karlštejnská a.s. partnerem a zapůjčitelem
tří obrazů.
Výstavu obrazů Jakuba Schikanedera ve Valdštejnské jízdárně navštívilo ji již přes
52 tisíc návštěvníků a proto bude prodloužena do 13. ledna 2013
Více na stránce Výstavy 2012.

 

V období od 12. 9. do 2. 12. 2012 představí  Východočeská galerie v Pardubicích výstavu „Antonín Chittussi – Region a svět“, kde bude společnost Karlštejnská prezentovat
ze své sbírky čtyři Chittussiho díla.
Více na stránce Výstavy 2012.