top of page

O nás

plastika_hajek_web_3.jpg

Spolupracujeme s kunsthistoriky a odborníky z oblasti dějin umění - specializovanými znalci, restaurátory a teoretiky umění. 

Podporujeme současnou českou uměleckou scénu, rozvíjíme publikační a výstavní činnost. V souvislosti s tím věříme, že naše aktivity přispějí ke zvýšení kulturní úrovně a povědomí české společnosti.

 

Dlouhodobě jsme realizovali výstavní a publikační činnost ve spojení s S.V.U. Mánes. V letech 2010 - 2014 jsme s S.V.U. Mánes spolupracovali na pravidelných výstavních projektech, k nimž byly vydány doprovodné publikace.

Pozornost vzbudila výstava všestranného umělce Josefa Hlinomaze, která se konala v roce 2011 v Praze a pokračovala do galerie v  Příbrami. Návštěvnicky atraktivní výstava putovala v dalších letech do mnoha krajských a oblastních galerií a muzeí.

Pravidelně spolupracujeme s Národní galerií v Praze a dalšími státními a soukromými institucemi, tak abychom i nadále mohli zpřístupňovat významná díla naší sbírky veřejnosti. V minulých letech naše společnost zapůjčila řadu galerijních děl například na výstavu A. Chwaly, V. Radimského či J. Schikanedera, Františka Kupky a dalších.

 

Zabýváme se projektem, který se podrobněji věnuje odkazu generace Devětsilu s důrazem na malíře a karikaturistu Otakara Mrkvičku.

bottom of page